Garpenhus Konst & Auktion

Blog posts about "Garpenhus Konst & Auktion"

Realized prices "Garpenhus Konst & Auktion "

DIAMANT, briljantslipad, 0,30 carat, natural fancy lätt gul.
Mått: 4,18-4,21 x 2,65 mm\nFärg: Natural fancy lätt gul\nKlarhet: VS2, mycket, mycket små inneslutningar.\nSlipkvalitet: Väldigt bra. Garpenhus Konst & Auktion
MATSERVIS 81 delar, Gustavsberg Albany, tidigt 1900-tal.
Dekor i flytande blått.\n10 djupa tallrikar 25 cm diam.\n12 djupa tallrikar 22 cm diam.\n12 förrättstallrikar\n21 assietter, 17,5 cm diam.\n15 flata tallrikar, 25 cm diam.\n9 uppläggningsfat, längd 25-40 cm.\n2 st såssnipor.\n\nNOTERA ATT FÖREMÅLEN ÄR PLACERADE I HÄSSLEHOLM. Garpenhus Konst & Auktion
MATTA, Persisk, Bidjar, 200x130 cm.
Matta i ull från Kurdistanprovinsen\nMotiv med medaljong och hängen mot röd botten\nÖvermönstrad floral dekor\nHörnornament. Garpenhus Konst & Auktion
STOLAR, 4 st, Biedermeierstil, 1900-tal.
Vitlackerad trästomme. Genombruten ryggplatta med skuren och vriden dekor. Sabelformade ben. Tygklädd stoppad sits. Garpenhus Konst & Auktion
EVY LÅÅS. Snölandskap, akvarell, signerad.
43x57 cm. Garpenhus Konst & Auktion
Garpenhus Konst & Auktion has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Garpenhus Konst & Auktion

Garpenhus Lunds Konst & Auktion AB
Södra Förstadsgatan 130
214 28 Malmö