Objects "Garpenhus Auktioner"

Blog posts about "Garpenhus Auktioner"

Realized prices "Garpenhus Auktioner "

VAS, silver, 1948, vikt 268 gram.
Vas på fot, höjd 16 cm, svenska stämplar Y8=1948. Garpenhus Auktioner
PARTI STAR WARS.
Wookiee Rage! Revenge of the Sith. Chewbacca. Höjd 13 cm. Originalkartong.\nGalacticBath Foam, höjd 27 cm. Garpenhus Auktioner
PARTI TEXTILIER, 3 st. Skåne, en daterad 1933.
Flamskvävnad 213x62, signerad M1933N\nVävnad 70x74\nVävnad 130x127. Garpenhus Auktioner
BORDSUR samt RESEUR. 4 st. Bl a Junghans, Imhof.
1 st bordsur med alarmfunktion, urtavla märkt IMHOF, Swiss Boett märkt Swiss 8, 681101, höjd 8 cm\n1 st reseur med alarmfunktion, urtavla otydligt märkt, diameter 5x5 cm, i fodral\n1 st bordsur med urtavla märkt IMHOF, Swiss\nBoett märkt 655782, diameter 9,5 cm\n1 st bordsur på fyrfot i mässing och hänkel på krön, \nurtavla märkt JungHans, electro-gong \nBoett märkt GBR Junghans 61807, Two (2) jewels, W7002, Made in Germany, höjd 22 cm. Garpenhus Auktioner
RING, gulguld 18K, med röd sten. 1950-tal.
Navettslipad sten. \nStorlek 15/55\ndiameter 17,5 mm. Garpenhus Auktioner

Find address and telephone number to Garpenhus Auktioner

Garpenhus Lunds Konst & Auktion AB
Södra Förstadsgatan 130
214 28 Malmö