Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realized prices "Kalmar Auktionsverk "

OSTKUPA samt SKÅL, 2 delar, glas, bland annat Pukeberg.
Ostkupa, höjd ca 26,5 cm diameter ca 30 cm inkusive träbricka. Kalmar Auktionsverk
VASER, 2 st, stengods, Vallåkra, signerade.
Höjd ca 22-27 cm. Kalmar Auktionsverk
TERRIN samt SKÅLAR, 3 delar, Flintgods, Rörstrand, Masons samt Staffordshire, England.
Terrin, Masons, Längd: 34, Höjd: 27 cm\nSkål, "Country style", Staffordshire, Längd: 20,5 m\nSkål, "Svenska slott", Rörstrand, Sverige, Längd: 20,5 cm. Kalmar Auktionsverk
BORDSLAMPA, trä och mässing, 1900-tal.
Höjd ca 40 cm. Kalmar Auktionsverk
KANDELABRAR, 1 par, Jugend, tidigt 1900-tal.
Genombruten fotpelare, för 3 ljus vardera\nHöjd 43 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk