Göteborgs Auktionskammare

Göteborgs Auktionskammare is a family business based in Gothenburg, Sweden. They carry out online auctions every Sunday, with the opportunity to view the objects in their showroom in Gothenburg.

Göteborgs Auktionskammare evaluates estates, as well as individual objects.

Objects "Göteborgs Auktionskammare"

Blog posts about "Göteborgs Auktionskammare"

Realized prices "Göteborgs Auktionskammare "

Parti porslin
Bl.a. Rosenthal, nagg. Göteborgs Auktionskammare
Fåtölj
Fuskpälsklädsel, mässingsfärgat metallunderrede, bruksslitage Göteborgs Auktionskammare
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg
Ur serien "All Världens Barn", smärre ytslitage, höjd 11,5 cm. Göteborgs Auktionskammare
Musikspelare "Tefifon"
Med kasetter, ej funktionstestad Göteborgs Auktionskammare
Stolar
6 st, klädda i skinn, bruksslitage, skador på trä, slitage på klädsel. Göteborgs Auktionskammare

Find address and telephone number to Göteborgs Auktionskammare

Göteborgs Auktionskammare
Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg