Connoisseur Bokauktioner

Blog posts about "Connoisseur Bokauktioner"

Realized prices "Connoisseur Bokauktioner "

FRIMURERI. Secret Societies Illustrated.
comprising the so-called secrets of freemasonry, adoptive masonry, revised Oddfelowship, Good templarism, Temple of Honor, United Sons of Industry, Knights of Pythias and the Grange. Published by Ezra A. Cook, Chicago, Illinois no publication date. Connoisseur Bokauktioner
RIWKIN-BRICK / LINDGREN. Mina svenska kusiner.
Riwkin-Brick, Anna & Lindgren, Astrid. Illustrerad. Förlagets klotryggband. 62 sid. Rabén & Sjögren, Stockholm (1959). En skildring av sju kusiner som firar midsommar i Fräsgården i Dalarna. Connoisseur Bokauktioner
FRANSK STILHISTORIA 3 VOL. Meubles et ensambles, Objets et collections, Styles regionaux.
vol 1:\nMeubles et ensambles de 1610 à 1920, Bobigny 1953. 238s. Illustrerad. \n\n+\nvol 2:\nObjets et Collections. de 1610-1920. Bobigny. 1953. 220s. Illustrerad. \n+\nvol 3:\nStyles regionaux, Architecture . Mobilier . Décoration. Bobigny. 1953. 228s. Connoisseur Bokauktioner
Magazin for kunstnere og haandværkere 1:a årgången.
Utgiven av Georg Frederik Ursin. Nummer 1-42. 1826-27. Jens Hostrup Schultz, 1827. (VIII) + (8) + 460 sidor + XI planscher. Illustrerat med 11 utvikbara planscher och textillustrationer. \nInnehåller bland annat om Ørsteds Maanedsforelæsning, Tryk- og Farve-kunsten, Træarter, Kyhls Lommeuhr. Samtida halvfranskt band. Connoisseur Bokauktioner
SÖDERBERG / LUNDBERG. Mina Vistelseorter. Med 4 originaletsninger av Bertil Lundberg.
SÖDERBERG, LASSE. Sigurd Christensens Kobbertryckeri København, Förlag Gunnar Johanson-Thor, 1965. Opaginerad, som utgivet inlagt material i originalpappkassetten. \nNr. 83 af 100 numrerade exemplarer, signerat av både konstnären och författaren. Connoisseur Bokauktioner
Connoisseur Bokauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Connoisseur Bokauktioner

Connoisseur Bokauktioner
Fashion House
Göteborgsvägen 89
431 30 Mölndal
Sweden