Stockholms Auktionsverk Online

Objects "Stockholms Auktionsverk Online"

Blog posts about "Stockholms Auktionsverk Online"

Realized prices "Stockholms Auktionsverk Online "

Esther Kjerner oljemålning
ESTHER KJERNER (1873-1952): "Klocktjärn", Jämtland, signerad E. Kjerner, olja på duk uppklistrad på panå, ca 32x37 cm Stockholms Auktionsverk Online
Ljuskrona med prismor
LJUSKRONA med prismor, rokokostil, 1900-tal, stomme i mässing, för 8 ljus, delvis rökfärgade prismor, höjd 96 cm Stockholms Auktionsverk Online
Jeco ellok
JECO ELLOK, spår Ho, Ellok litt F, plastkåpa, med certifikat i fabriksförpackning Stockholms Auktionsverk Online
Bengt Fransson
FRANSSON, Bengt (född 1935): Stockholmsbild mot Söder, signerad Bengt Fransson, olja på duk, 38x48 cm Stockholms Auktionsverk Online
Sockerruska fat Kina
SOCKERRUSKA, Kina, porslin, Kangxi, (1662-1722), FAT, 2 st., dekor i underglasyrblått, sockerruskan med senare silvermontering, höjd 11 cm, fatens diameter 12,5 cm Stockholms Auktionsverk Online

Find address and telephone number to Stockholms Auktionsverk Online