Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realized prices "Lauritz.com "

Thams Møbelfabrik. Tre-pers. sofa, bøffellæder
Thams Møbelfabrik. Tre-personers sofa betrukket med cognacfarvet bøffellæder, ben af bøgetræ. L. 202 cm. Fremstår med kraftig patina og kraftig slitage på hynder. Lauritz.com
Lille lysekrone i Louis XVI stil, ca. 1900
Lille prismelysekrone med stel af bronze, støbt med acantusblade, sløjfer og laurbladkrans i Louis XVI stil, ca. 1900. H. 34,5 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com
Etiopisk foldeikon af træ med udskæringer
Etiopisk foldeikon af træ med udskæringer, indvendig bemalet med religiøse motiver. 1800/1900-tallet. H. 33 B. 28 cm. Fremstår med brugsspor og krakeleringer. Lauritz.com
Skrivbord gustaviansk stil mahogny sekelskiftet 1900
Skrivbord gustaviansk stil mahogny sekelskiftet 1900. Två lådor i skrivbordet samt bordsuppsats med hylla och två mindre lådor. H 97 cm, skrivbordsskivans h 73 cm, 95 x 52,5 cm. Slitage, märken. List på ena kortsidan saknas. Lauritz.com
Farstrup. 4 stole af teak og bøg (4)
Farstrup. Fire stole med rygstykker af fineret teak, monteret med stel af bøg. Sæder betrukket med uld. Sædehøjde ca. 44 cm. Brugsslitage. (4) Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com