Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realized prices "Lauritz.com "

Semantik Karabakh bedetæppe, 143x102 cm.
Semiantik Karabakh bedetæppe, uld på uld. 1900-tallets begyndelse. Fremstår med slitage. 143x102 cm. Lauritz.com
Byrå med skrivklaff och uppsats, Louis XV-stil, 1900-talets första hälft
Byrå med skrivklaff och uppsats, Louis XV-stil, 1900-talets första hälft. Fanerad i mahogny och rotfanér. Förgyllda beslag. Höjd 106 cm, 70 x 50 cm. Senare lös textil till skiva. Nyckel medföljer. Lauritz.com
Bing & Grøndahl. Hartmann. Kaffeservice, flettet med guldkant.
Bing & Grøndahl. Hartmann. Kaffeservice, flettet med guldkant. 65 dele bestående af: 18 dessert tallerkener, Ø 15,5 cm. 18 underkopper, Ø 13,5 cm. 13 kopper, 3 skåle nr. 222, 428 samt 45. 2 skåle med buet kant nr. 227 samt 350. Fad nr. 40, flødekande, sukkerskål, lysestage mm. 2. sortering. (65) Lauritz.com
August Macke Ölgemälde 'Leute am blauen See', Reproduktion / Dietz-Replik
Original Dietz-Replik nach August Macke 'Leute am blauen See', 1913; Ölgemälde auf Leinwand mit abstrakt dargestelltem Motiv. Auf der Rückseite mit original Dietz Replik-Kennzeichnung. Maße Bildausschnitt: 49 x 62 cm. Gerahmt. Lauritz.com
Bauhaus bordlampe
Bauhaus bordlampe af forkromet stål og sortlakeret metal, indstillelig. H. 44 cm.\nFremstår restaureret, senere lakering, brugsspor. Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com